ROBERT FICO KANDIDUJE NA POST ÚSTAVNÉHO SUDCU

ROBERT FICO KANDIDUJE NA POST ÚSTAVNÉHO SUDCU

Poslanec NR SR Martin Glváč navrhol ako kandidáta na pozíciu ústavného sudcu predsedu našej partnerskej politickej strany SMER – SD, Roberta Fica.

Mnohých z nás v MSD kandidatúra Roberta Fica do ústavného súdu zaskočila, nečakali sme ju. Robert Fico je jedným z najúspešnejších politikov v histórii Slovenska a zároveň trojnásobný premiér SR. Na Slovensku je to práve on, kto je synonymom sociálnodemokratickej politiky. Čas však nikoho nešetrí a sme presvedčení, že Robert Fico neliplne na žiadnej funkcii a nedrží sa žiadnej stoličky, čo dokázal v roku 2018 keď na základe svojho osobného rozhodnutia podal demisiu.

Ako už sám viackrát povedal, praje si, aby miesto v Smere po ňom postupne preberali mladší ľudia, ktorí aj naďalej udržia sociálnu demokraciu ako najsilnejšiu hybnú silu slovenskej politiky.

Sme na jednej lodi, aj keď nie sme z kandidatúry Roberta Fica na post ústavného sudcu všetci v MSD nadšení, keďže sme si mysleli, že ostane naďalej v aktívnej politike a bude bojovať v súboji s pravicou, respektíve vyvracať lživé útoky niektorých slovenských politikov a médií, držíme Ti Robert palce.

Tvoje skúsenosti s tvorbou legislatívy, znalosť ústavného a legislatívneho prostredia a právna kvalifikácia z teba robia priam ideálneho ústavného sudcu. Ak sa Ti Robert podarí stať sa ústavným sudcom, sme presvedčení, že budeme aj naďalej na tvoju prácu všetci, nie len v MSD, hrdí.

Veľa šťastia predseda! 🙂